Taky máte je pocit, že po zimě máte kůži jako struhadlo? Je vysušená a napjatá? Víme, co s tím:

Zapomeňte na mýdlo

Klasické pevné mýdlo pokožku sice umyje, ale vysuší. Proto ho vyměňte za péči, která už při mytí o ni pečuje. Skvělé jsou mycí tělové oleje. Mají speciální texturu, která se ve spojení s vodou změní ve výživné čistící mléko. Kůži umyje, ale rovnou ji zanechá regenerovanou a hydratovanou, takže se pak už ani nemusíte mazat. Takže ušetříte i čas.

Zkuste peeling

Suchá kůže potřebuje obnovu. Jednou až dvakrát týdně proto promasírujte celé tělo vyživujícím tělovým peelingem. Kůže se tím zjemní, rozjasní a vyživí. Velmi účinný je také peeling kůže kartáčem z přírodních štětin (např. sisalových) nasucho. Provádí se před sprchováním a vsází na něho třeba i herečka Gwyneth Paltrow. Tady je však důležité se hned po koupeli natřít vyživující péčí.

Vyživujte zevnitř

Kůže potřebuje také jíst. Vynikající jsou na ní antioxidanty - například z granátového jablka, goji plodů nebo kiwi. Do jídelníčku zařaďte také zinek, vitamín E a velmi účinná je také na vnitřní užití kyselina hyaluronová, která je výborná také na klouby a na pleť.

Vsaďte na probiotika

Hitem v boji se suchou, atopickou pokožkou jsou přípravky, které obsahují laktobacily. Tyto živé, přátelské bakterie totiž dokážou pokožku dostat "do normálu". Ozdravit ji a naučit ji správně pracovat.

Používejte oleje

Kůže velmi dobře vstřebává přírodní oleje. Například jojobový, mandlový, arganový. Měly by však být v bio kvalitě a za studena lisované. Abyste pak po nanesení nebyla mastná, nanášejte je ještě na vlhkou pokožku ihned po koupeli. Tím se v pokožce "uzamkne" voda a kůže nebude pak tolik vysušená a podrážděná.

 

 

 

  10:33,  aktualizováno  24. března 2019 16:01