Pařáky dávají zabrat nejenom nám, ale i naší pleti. Naštěstí je tu chytrá kosmetika a péče:

Vybírejte co nejlehčí textury

Vysoké teploty chtějí, aby pleť nebyla nebyla ničím zatížená. Proto je důležité vybírat si takové přípravky, které mají lehkou texturu. Buď to jsou hydratační fluidy, které i zmatňují nebo skvělé jsou gelové krémy - osvěží, dodají vodu a hloubkově hydratují. Určitě v tomto počasí proto zapomeňte na výživné a regenerační krémy, ty si nechejte až na podzim.

Nezapomínejte na SPF

Když slunce pálí, sluneční záření působí na pleť pořád - i ve městě a mimo pláž. Měla byste proto každý den používat buď lehké ochranné emulze nebo i lehké opalovací krémy. Vynikající jsou ty, které jsou už tónované, takže nemusíte ještě přidávat make-up. Čím méně vrstev v horku, tím lépe.

Osvěžte pleť misty

Kdykoliv přes den cítíte, že je pleť vysušená a napjatá, osvěžte ji pečující sprškou. Vynikající jsou květinové vody, které obsahují rostlinné výtažky, takže pleť i zklidní a dodají ji vitamíny a rozjasní ji. Jsou skvělé i ráno, před nanesením krému - péče se tak do vlhké pleti lépe vstřebá.

Zbavte se lesku

Nic nevypadá hůře, než čelo, nos a brada jako zrcadlo. Dopororučujeme vždy u sebe mít zmatňující papírky, které nezaberou žádné místo a můžete je kdykoliv během dne použít. Moderní alternativou jsou také zmatňující houbičky.

Používejte masky

Horko pleť vysušuje. S tím si poradí hydratační maska, která pleti během pár minut dodá hloubkově vodu. Pokud chcete ušetřit čas, vyberte si takové, které působí přímo v době spánku. Nanášejí se před spaním a ráno se smyjí. Pleť je pak hladká, rozzářená a lépe bude snášet vysoké denní teploty.

 

 

  13:50,  aktualizováno  24. března 2019 14:54