Pleťové olejíčky jsou v kosmetice hitem. Proč je používat a proč se jich nebát?

Už při vyslovení slova olej, mnohým naskakuje husí kůže. Je totiž zakódováno, že olej je mastný, zanechává na pleti mastný film a že ji zatěžuje. Jenže to vůbec není pravda. Pleťové oleje naopak dělají pleť zdravou, krásnou a zářivou. Ty kvalitní jsou totiž složené z těch nejlepších a neupravených přírodních ingrediencí, které pleť dobře přijímá.

Jsou pro každý typ pleti

Pleťové oleje, jak by se mohlo zdát, nejsou určené jen pro suchou pokožku. Záleží na složení, ale hodí se i pro mastnou a aknózní pleť. Jsou součástí každého krému - krém se totiž vždy skládá s vody a oleje, které jsou spolu "našlahány" do textury krému. Důležité je však vybrat si vždy správný pro svůj typ pleti, pokud možno v přírodním složení, které pleť nezatěžuje.

Nemastí a nezatěžují

Základem u používání pleťových olejů je nanášet pár kapek - obvykle jich stačí 3-5, na očistěnou, ještě vlhkou pleť. Díky tomu se olej krásně vsákne, na pleti udělá neviditelnou ochrannou vrstvu, která zamezí aby se pleť vysušovala. Když olejíček pak pár minut před líčením necháte vsáknout, zjistíte, že pleť je vyživená, ale nikoliv mastná.

Fungují

Olejíčkům dejte chvíli času, než než plně uvidíte jejich účinek. Tím, že mají přírodní složení, tak působí postupně, ale uvidíte, že pleť pak bude zdravá a bude působit velmi svěže. Navíc většinou obsahují i voňavé éterické složky, takže když je budete používat, bude to vždy pro vás příjemný, voňavý zážitek, který i uklidní od stresu.

Jsou skvělým podkladem pod make-up

Pleťové olejíčky používají i profesionální vizážisté. Když chtějí, aby pleť vypadala "šťavnatě", nanesou je jako první krok před tím, než začnou líčit. Teprve pak přichází na řadu podkladová báze a make-up. Důležité je ale vždy je nechat pár minut vsáknout (to ale platí i u pleťových krémů), než se začnete líčit. Make-up takbude  lépe vypadat a držet.

Jsou multifunkční

Olejíčky můžete používat na několik způsobů. Samotné - místo krému. Pokud však máte suchou pleť, můžete je používat i pod krém, místo pleťového séra. Olejíčky se dají také s krémem míchat a můžete kapku zamíchat i například do make-upu, i kterého cítíte, že vaši pleť vysušuje. Když vaše pleť potřebuje rychlou vzpruhu, můžete si kapku dát i do své pleťové masky, bude ještě výživnější!