Opravdu si se svou pletí rozumíte?

Vysušená, mastná i citlivá pleť, každá potřebuje péči. Důležité je dodržovat tyto čtyři základní body, které nám prozdarila Hana Volfová, majitelka salonu Atelier d'Esthétique v centru Prahy.

1. Čištění pleti

Pro redukci kožního mazu je ideál¬ní provádět 2x denně. Večer je důležité očistit pleť od make-upu a nečistot. Použí¬vejte pleťová mléka nebo mycí gely společně s vodou. Čistěte do té doby, než bude odl. tamónek naprosto čistý. Pravidelný peeling (tady záleží na typu pleti, jak často používat, proto doporučujeme poradit se s kosmetičkou) pečlivě odstraní odumřelé kožní buňky, které ucpávají póry.

2. Tonizace

Pleťová voda či tonikum pleť projasní, tonizuje, osvěží a umožní účinné působení pleťového krému.

3. Sérum

Nezapomínejte, že po 25. roce pleť začíná pomalu stárnout a proto je velmi důležité dopřávat jí péči, která napomůže obnovovat buňky. Takže klidně ve 30 můžete mít hezčí pleť, než 15ti leté slečny.

4. Péče

Krém dodá pleti potřebnou hydrataci a reguluje tvorbu kožního mazu. Vhodné jsou lehké hydratační krémy, které ovšem neobsahují vodu. Krém rozhodně používejte večer i ráno, i když si ráno nanášíte make-up. Představte si, že krém je takový sveřík a make-up kabátek, který vaši pleť chrání před zimou, sluncem, větrem, atd…Důležitá je také vnitřní hydratace, proto pijte hodně vody.

  11:16,  aktualizováno  24. března 2019 16:12