Nenápadné líčení, i když se to nezdá, patří k jedněm z nejtěžším, ale nejkrásnějším. Čeho se vyvarovat?

Máte špatný make-up

Na make-upu nikdy nešetřete a opravdu si ho hodně poctivě vybírejte, musí totiž působit přirozeně a vůbec nebýt na obličeji vidět. Zároveň musí rozjasňovat a sjednocovat. Nekvalitní make-upy na pleti udělají vrstvu, fleky, takže každý pozná, že jste špatně nalíčená.

Nenanášíte make-up na krk

Když make-up aplikujte jen na obličej a pokud má ještě špatný odstín, udělá efekt „masky“ – jde totiž velice vidět barevný přechod líčení a nenalíčené kůže na krku.

Tvářenka příliš svítí

Růž je velmi důležitá – dokáže rozjasnit obličej a dodat mu tu správnou šťávu. Nesmíte však působit, jako byste na pleti měla dvě růžová kola – tvářenka musí vypadat, jako kdybyste se vrátila z procházky na čerstvém vzduchu. Vyvarujte se zářivých a příliš perleťových odstínů. Ideální jsou tvářenky v odstínu jemné růžové a do oranžova.

Máte na sobě příliš mnoho pudru

Pokud se přes den začnete mastně lesknout, nedávejte si na sebe vrstvy pudru, raději mastnotu odsajte zmatňujícím papírkem, zmatňující houbičkou nebo použijte papírový kapesníček, který k danému místu přiložíte a ten mastnotu nasaje. Pokud budete na sebe dávat vrstvy pudru, nebude to vypadat hezky a přirozeně.

  6:00,  aktualizováno  24. března 2019 14:43