Perfektní pleť nezáleží jenom na správně vybraném make-upu, ale také, jak a čím ho nanesete:

Houbičkou:

Její výhody:

Houbičky na nanášení make-upů mají různé tvary. Od kulatých "polštářků" až po hranaté. Nejvíce jsou však oblíbené houbičky vejčitého tvaru. Se širší částí se pracuje na větších plochách, špičatým koncem se snadno dostanete i do méně přístupných míst - jako např. pod oči, okolo nosu aj. Skvěle s nimi můžete make-up i "vrstvit". Dosáhnete toho vklepáváním do pleti.

Její nevýhody:

U houbiček je důležitá hygiena, tzn. je často vymývat, aby se v nich nedržely bakterie. Nevýhodou také je, že s nimi spotřebujete větší množství make-upu. Houbička ho totiž vždy "nasaje" větší množství.

Štětcem:

Jeho výhody:

Velmi rádi s nimi pracují profesionální vizážisté. Štětců na aplikaci make-upu je několik druhů - od plochých až po speciální, složené ze dvou druhů vláken. Když make-up s nimi nanášíte, aplikujte ho ze středu do stran. Nezapomeňte ani na krk a na hranu lícní kosti. Takto nanesený make-up působí velmi přirozeně.

Jeho nevýhody:

Stejně jako u houbiček je nutné je pravidelně čistit. Nemyté totiž způsobují podráždění pleti a také pak make-up nerovnoměrně nanášejí - dělají fleky.

Prsty:

Jejich výhody:

Pomocí prstů máte skvělý kontakt s pletí a můžete make-up do ní krásně "zapracovat". Teplo z prstů a také způsobí, že make-up k pokožce lépe "přilne". Navíc díky prstům nespotřebujete tak velké množsví make-upu, jako když používáte štětce nebo houbičky.

Jejich nevýhody:

Pokud make-up nanášíte prsty, musíte mít ruce dokonale čisté a umyté. Někdy však, pokud to neumíte, můžete mít make-up flekatý a nerovnoměrně nanesený.

 

  10:13,  aktualizováno  24. března 2019 15:12