To, jak budete vypadat přes den, nezáleží jenom na dobrém spánku, ale také na tom, co uděláte ráno!

Po probuzení praktikovat oil pulling

Jedná se o známou ajurvédskou praktiku s olejem, na kterou nedá dopustit ani krásná herečka Gwyneth Paltrow - odstraňuje totiž po ránu z úst všechny toxiny, bacily a detoxikuje organismus. A to není vše - jako bonus velmi šetrně, přírodní cestou viditelně bělí zuby. Jak na to? Hned, jak se probudíte, tak si do úst vložte lžíci kokosvého oleje. Nepolykejte ho, nýbrž ho 20 minut převalujte v ústech. Mezi tím si stačíte zajít na záchod, umýt se, připravit si snídani. Olej po této době zbělá a získá tužší texturu - naváže na sebe všechny špatné látky. Vše vyplivněte a teprve pak si vyčistěte zuby.

Pít teplou vodu s citrónem

Pokud se chcete dobře nastartovat na celý den, mít dostatek energie, cítit se dobře a také hezky vypadat, vypijte nalačno sklenici vody s čerstvě vymačkanou šťávou z půlky citrónu. Proč? Citrón povzbudí, dodá tělu vitamíny a tím, že je zásaditý, tak odkyseluje organismus. Navíc tato směs zrychluje metabolismus a teplá voda napomáhá snadnějšímu vyprazdňování. Voda by ale měla být teplá tak, aby nezničila vitamíny, teda ideální taková, abyste do ní v klidu mohli strčit prst. Pití citrónové vody je vlastně i takový rituál, který zajistí dostatečnou hydrataci, protože nedostatek vody způsobuje únavu a také více vznikají na pleti vrásky.

Čistit pleť

Opravdu to není zbytečnost. Ve spánku totiž pokožka pracuje: regeneruje se a obnovuje, ale zároveň vylučuje i maz a toxiny. A to na pleti nechceme! Skvělá jsou jemné pleťové vody nebo velmi oblíbené jsou houbičky konjac, které se používají jen s vodou. Krásně pleť po ránu namasírují, odstraní odumřelé pleťové buňky a také si poradí s nečistotami. A to velmi šetrně a přírodní cestou.