Myslíte si, že když vstanete, stačí jen pleť ošetřit krémem a je hotovo? Tak to se hezky pletete!

I když se to nezdá, přes noc se s pletí děje hodně věcí: ve spánku dochází nejenom její k regeneraci a obnově, ale také k uvolňování toxinů a mastnoty. Proto je pro krásnou a zdravou pleť velmi důležité ranní čištění. Vyberte si pro sebe způsob, který vám bude vyhovovat:

Micelární voda:

Tento způsob čistění je velmi jednoduchý, avšak účinný. Micely, obsažené v micelární vodě na sebe skvěle dokážou navázat mastnotu, toxiny i všechny nečistoty - jsou jako magnet. Micelární voda je vhodná pro všechny typy pletí, zejména však pro velmi citlivou pleť a nemusíte ji už ani pak smývat, naopak hned po čištění můžete aplikovat krém a sérum.

Konjac houbička:

Pokud máte ráda přírodní způsob čištění, zkuste speciální konjac houbičku, která je velmi populární u žen Asii, zejména v Koreji. Houbičku stačí jen namočit do vlažné vody a bez jakýchkoliv přípravků s ní krouživým pohybem vyčistit pleť. Houbička je antibakteriální a působí i mírně exfoliačně, takže se pleť i při čištění prokrví a získá zdravou barvu. Houbička vydrží při pravidelném používání asi dva měsíce a zakoupíte ji např. v Sephoře, parfumeriích Douglas nebo v Ingredients Store.

Mycí gely

Pro mastnější typy pleti se skvěle hodí mycí gely nebo pěny, které pleť vyčistí do hloubky a poradí si také s mastnotou. Doporučujeme ženám, které mají rády čistění ve spojení s vodou. Po jejich použití je pleť svěží a čistá, připravená k nanášení další péče.

 

  11:29,  aktualizováno  24. března 2019 14:37