Batohy hlásí svůj velký comeback. Návrháři myslí na jedinečnost a odlišné požadavky každé z nás, objevují se kousky sportovní, elegantní, hravé, ale i extravagantní. Inspirujte se nejlepšími doplňky, které jsou momentálně k dostání.
FJÄLLRÄVEN

FJÄLLRÄVEN

Hlavním kladem batohů je jejich nošení a využití. Oproti kabelce nezatěžují oblast ramen. Ta mnohdy pod tíhou tašky mění svou polohu. Vzniká tak bolestivé křivení páteře, posouvání obratlů, blokování nervů, které dříve či později pocítíte. Věřte, příjemné následky to nejsou. Kvalitnější batohy jsou uzpůsobeny tak, aby těmto zdravotním neduhům předcházely. Jistě oceníte i volné ruce, které díky nim budete mít.

Jaké jsou aktuální trendy?

Záleží, jaký módní styl preferujete. Pro sofistikovaný vzhled dámy vybírejte batohy menší, z kůže či koženky. Ideální volbou budou doplňky minimalistického vzhledu, bez výraznějšího zdobení. Ležérní městský outfit podtrhne kousek netradičního designu. Na festival či jinou ryze letní akci zvolte batůžek zdobený třásněmi či módní výšivkou.

  • Batohy se hodí nejen k džínsům a šortkám. Korespondují také s romantickými šaty, vkusným sakem či drsnou motorkářskou bundou.
Zara, 899 Kč

Zara, 899 Kč

Módní přešlap

Jestli je něco opravdovým módním hříchem, pak je to kombinace sportovního batohu a bot na podpatku. Zvláště těch elegantních. Batohy si více rozumí s teniskami, espadrilkami, pantoflemi nebo balerínkami.

Pro ty, co nechtějí zatěžovat planetu

Záleží vám na životním prostředí? Pak se poohlédněte po batohu vyrobeném z přírodních materiálů. Narazit můžete na populární udržitelnou textilii Pinatex. Vzniká z vláken z ananasových listů. Na první pohled působí jako kůže či koženka, je ovšem ekologická.