Na zářivé barvičky si každá žena netroufne, ale proč to občas nezkusit? Skvěle rozsvítí váš šatník a uvidíte, že to bude zajímavá změna.

Řada výzkumů už potvrdila, že barvy umí celkem spolehlivě ovlivnit náladu. Samozřejmě se to týká i výrazně barevného oblečení, které ji dokáže zvednout také.

Víte, co znamená výraz COLOR BLOCKING? Vytváření pozitivně laděných, veselých a především originálních barevných outfitů. Jeho tajemství se skrývá v systematickém kombinování odstínů, které leží na barevném kruhu proti sobě. Spojením kousků ve vzájemně se doplňujících barvách tak vyčarujete kontrastní outfit, v němž zazáříte.

A jaká barevná spojení patří mezi nejoblíbenější a nejosvědčenější? Zkuste se inspirovat například mixem žluté a fialové, červené a zelené nebo modré a oranžové v jejich výrazných tónech. A protože jsou to opravdu syté a nepřehlédnutelné barvy, nekombinujte více než dva, případně tři různé odstíny.

V letošním roce zazáříte v nápaditých modrých šatech zdůrazňující ženskost.

Extra tip: Nejste si jistá, čím začít? Vyzkoušejte například současný trend barevných kostýmků. Vezměte si k nim top nebo košili v kontrastním odstínu. Fajn alternativou může být i barevná sukně s tričkem či halenkou, případně šaty, které doplníte výraznou kabelkou nebo botkami.