Po prázdninách dopřejte svému tělu pořádnou péči:

Vyživujte už při mytí

Šupinky a zvrásněná pokožka – tak to jsou příznaky dehydratace. Vodu nepotřebuje jenom pleť, ale také pokožka. Nyní je důležité ji co nejméně odmašťovat. Už při sprchování proto volte takové přípravky, které o ni budou pečovat. Vynikající jsou sprchové oleje, které při styku s vodou vytvoří pečující mycí mléko, jež zanechá pokožku čistou a hlavně zregenerovanou, takže pokud to není potřeba, není pak už ani nutné ji mazat.

Jednou týdně peeling

Aby pokožka byla co nejjemnější, hladká a neustále se obnovovala, je důležité ji zbavit odumřelých buněk a do hloubky ji vyčistit. K tomu slouží tělové peelingy. Velice oblíbené jsou nyní kávové, které jsou z namletých zrnek kávy a také obsahují pečují oleje. Kávová zrnka kůži čistí, detoxikují a zjemňují, zatímco obsažené oleje o kůži pečují a vyživují ji. U kávových peelingů ale počítejte s tím, že hodně barví, takže pak je také nutné umýt i vanu. Avšak za ten výsledný efekt to určitě stojí!

Zkuste oleje

S velmi suchou pokožkou si poradí tělové oleje. Doporučujeme si vybírat za studena lisované v bio kvalitě. Ty totiž pokožka velmi dobře vstřebává a výborně fungují. Nebojte se, že budou mastit a lepit. Nanášejte je ještě na vlhkou kůži ihned po koupeli. Tak se olej lépe vstřebá a „uzamkne“ v kůži vlhkost, takže se pak nebude dále vysušovat, bude mít zářivou barvu a zdravý lesk. Ideální jsou jojobové, kokosové, mandlové a arganové oleje, ale i jejich namíchaná kombinace.