Přemýšlíte, jestli je váš současný přítel ten pan Božský?

Rozesměje vás

Smích patří podle psychologů mezi tři hlavní pilíře vztahu hned vedle společné vůle budovat partnerství a snahy vést kvalitní dialog (nikoliv monolog). Uznávaná americká psycholožka Doris G. Bazzini dokonce tvrdí, že podle jejích dlouholetých výzkumů je to právě smích, co nejčastěji spojuje šťastné páry. „Lidé si myslí, že navrch mají sex, peníze nebo společné zájmy, ale v tom se rozhodně mýlí.“

Má vás rád, jak vás příroda stvořila

Neutíkejte se líčit hned po probuzení a zjistěte, jestli se partnerovi budete líbit, i když celý víkend strávíte jen přirozeně upravená vodou, zubní pastou a hřebenem. Hodně také vypozorujete z jeho přístupu v případě, že se vám nepovede letos vykličkovat před chřipkou.  Partner vás nesmí mít rád pouze přes oblečení, které nosíte, nebo make-up, který si nanášíte.

Shodnete se v životních plánech

Jistěže to bude chtít spoustu kompromisů, ale na základních životních plánech byste se měli shodnout, jinak dřív nebo později dojde k zásadnímu nesouladu. Britští psychologové jdou ve svých doporučeních ještě dál. Páry zhruba po třech letech soužití podle nich potřebují jasný společný plán, díky kterému bude jejich vztah sílit, jinak přichází krize, často vedoucí k rozchodu. Poněkud překvapivé je však jejich doporučení, o jaký plán by se mělo jednat. Nemusí to prý být nic tak zásadního jako svatba nebo početí dítěte. Stačí si usmyslet, že přebudujete ložnici – přinutí vás to spolu mluvit, vybírat nábytek, vymalovat – zkrátka budete si zase blíž a něco se o sobě navzájem dozvíte.

  9:10,  aktualizováno  21. března 2019 11:20