I aplikace vůní má své zákonitosti!

Nestříkejte je na jemné látky

Pravé hedvábí, satén, šifon, krajky jsou velmi náchylné k poškození. Pokud na sobě máte oblečení z některého z těchto materiálů, neaplikujte vůně přímo na ně. Parfémy totiž obsahují nejrůznější chemické i přírodní složky, které je můžou zničit nebo způsobit jejich nenávratné zažloutnutí. Proto vůni dopředu, před oblékáním nastříkejte přímo na kůži. Ideálně tam, kde pulzuje krev - na krk, na spánky, na zápěstí. Vůně se tam i lépe rozvine.

Nechoďte s nimi na slunce

Když jdete na pláž nebo budete dlouho na přímém slunci, vyhněte se parfémům. Slunce a alkohol obsažený ve vůni může zreagovat, mohou vám vzniknout alergie nebo dokonce pigmentové skvrny. Pokud chcete na pláži vonět, existují speciální tělové misty bez alkoholu, kterým UV záření nevadí. Nabízí je například značka Biotherm.

Nezkoušejte je dopředu

Když víte, že vůni nebudete ještě nějakou dobu používat, nezkoušejte si ji. Tím, že s ní stříknete, tak se do flakonu dostane vzduch a od toho okamžiku začíná běžet doba, kdy je vůně použitelná. Raději proto nejprve spotřebujte jeden parfém a pak teprve načněte další. Jestliže chcete vědět, jak vůně, kterou jste dostala voní, tak si ji běžte vyzkoušet do parfumerie.

  5:55,  aktualizováno  24. března 2019 14:44