Máte pocit, že každá řasenka se rozmaže nebo po ní zůstanou pod očima černé tečky? Možná to nebude řasenkou, ale tím, jak ji používáte:

Máte nevhodný oční odličovač

Pokud si oči odličujete dvousložkovým odličovačem, který obsahuje olej nebo přímo odličovacím olejem, tak se řasy tímto mastným filmem obalí a řasenka pak nedrží. Díky tomu je pak rozmazaná a vy můžete mít pod očima také nehezké fleky. Doporučujeme proto oční víčka ještě "dočistit" micelární vodou, která z řas odstraní veškerou mastnotu.

Máte příliš mastný oční krém

Rozmazávání řasenky může způsobit také oční krém, obvzlášť, pokud ho aplikujte i na horní víčka. Řasenku totiž mastné složky "rozpouštějí" a pak pak nedrží tam, kde má a maže se. Řešením může být po aplikaci krému několik minut počkat, až se vsákne a přebytečný krém "odsát" do papírového kapesníčku.

Používáte make-up na víčka

Některé ženy místo podkladové báze pod oční stíny používají make-up nebo korektor. Toto je v pořádku, ale aby mastné složky z přípravků nepůsobily na řasenku, jemně víčka a také oblast pod očima zapudrujte transparentním pudrem.

Líčíte se krémovými stíny

Krémové oční stíny vypadají nádherně, ale opět můžou mít vliv na řasenku. Pokud tedy stále bojujete s rozmazanou řasenkou, používejte raději pudrové oční stíny, které neobsahují žádné tukové složky.

Neměníte řasenku

Popadané zbytky řasenky pod očima? To může způsobit vyschnutá řasenka. Správně byste řasenku, aby si zachovala všechny svoje vlastnost, měla měnit co dva měsíce.

  16:35,  aktualizováno  24. března 2019 15:08