Čistá pleť je alfou a omegou krásy. Díky ní lépe fungují krémy a také budete mít zářivější a bezchybnější pleť. Jak na to?

Krok 1: odlíčení očí


Nejprve začnete očima. Ideální a velmi snadné je použít oční odličovač nebo micelární vodu, která je k jemné pokožce očí velmi šetrná a poradí si také s voděodolným nebo výraznějším make-upem. Naneste ji na vatový tampónek, ten zlehka přiložte na víčko, aby se líčidla rozpustila a pak stáhněte směrem dolů. Pokud je potřeba, postup opakujte.

Krok 2: pryč se zbytky make-upu


Ostatní líčidla z tváře a z celého obličeje můžete odlíčit například tonikem 2v1 nebo také micelární vodou. Tato fáze odstraní také nečistoty a prach z povrchu kůže.

Krok 3: hloubková očista


Pak použijte na pleť buď pleťové mléko, čistící gel nebo pěnu. Mléko se hodí spíše na sušší typy pleti. Vmasírujte ho do pleti a pak smyjte vodou. Gel nebo pěna se používá podobně jako mýdlo, ve spojení s vodou. Pak pleť osušte papírovým kapesníčkem, který je hygienický a na rozdíl od ručníku v něm nezůstávají bakterie,

Krok 4: tonizace


Závěrečným krokem je použití čistící vody, která pleť osvěží, opravdu finálně dočistí a připraví ji na následující péči – sérum a krém, které se pak lépe vsáknou a budou i hluběji působit.

  11:24,  aktualizováno  30. března 14:04