Raději ho teď nenosíte, protože se vám v horku rozteče? Víme, co s tím:

Připravte pleť

Aby se make-up nestíral a nedělal fleky, je důležitý pod něho vhodný podklad - a tím je aplikace hydratačních přípravků. Jsou pro léto nezbytné, protože v horku se pleť vysušuje. Ideální jsou lehké hydratační fluidy, které se okamžitě vsáknou do pleti a ani o nich pak nevíte.

Aplikujte podkladovou bázi

Další fází je podklad - speciální podkladové báze nejenom, že obličej vyhladí a zneviditelní póry, tak perfektně udrží make-up na svém místě až do večera. Vybírat si můžete z bází, které jsou zmatňující, rozjasňující, vyhlazující. Vyberte si ten, jaký potřebuje vaše pleť.

Vybírejte si lehčí textury make-upů

V létě pokožku zbytečně nazatěžujte hutnými a krycími make-upy. Nevypadalo by to hezky a přirozeně. Zkuste ty s lehoučkou texturou, která okamžitě splyne s pletí a nezatíží je. Vynikající jsou tzv. cushion make-upy v houbičce nebo fluidní báze s tekutou, vodní texturou.

Fixujte

Po aplikaci make-pu použijte poslední fázi - fixační sprej. Neviditelná báze zamezí rozpíjení barvy a udrží líčidlo na místě i po několik hodin - i když se potíte, sportujete, plavete nebo jste třeba na party či na festivalu.

  10:11,  aktualizováno  24. března 2019 14:54