Neměl by chybět v žádné kosmetické výbavě. Dokáže toho totiž pro bezchybný vzhled udělat opravdu hodně.

Zabraňuje lesklé pleti

Pokud jste majitelkou smíšené nebo mastné pleti, bude pudr vaším věrným společníkem. Lesknoucí se čelo nebo nos nevypadá totiž vůbec hezky. Pokud vaše pleť produkuje velké množství mazu, nejprve jeho přebytek "odsajte" zmatňujícímu ubrousky nebo papírovými kapesníčky, teprve pak pudrujte. Ideání jsou transparentní nebo-li neviditelné pudry. Do kabelky si pořiďte kompaktní (tedy pevně slisovaný), na domácí použití je nejlepší pudr sypký.

Fixuje make-up

Když už na pleti máte podklad - například BB krém nebo make-up, pak vše jemně zapudrujete - buď labutěnkou nebo širokým štětcem z přírodních vláken (ten nanáší pudr nejpřirozeněji), tak vám líčení vydrží po celý den. Make-up se s pudrem "spojí" a vytvoří jakoby druhou neviditelnou kůži. Pudr používejte na oční víčka a pod oči k zafixování korektoru.

Dokáže zesvětlit přehnané líčení

Jestliže jste to přehnala například s tvářenkou nebo příliš výraznou barvou očních stínů, když použijte tělový pudr, tak opticky a velmi rychle zmírní intenzitu barev a nemusíte se tak zbytečně odličovat a zase se znovu líčit. K nanášení na oči použijte ale menší štěteček, nikoli velký štětec na pudr.

  0:53,  aktualizováno  24. března 2019 15:08