Je nebezpečný, děsivý, nepředvídatelný. Vyznačuje se tím nejčernějším černým humorem a velkou touhou po násilí. Nyní se s ním můžete setkat – naštěstí jen na plátnech kin.

Venom je strhující, hrozivý, obří a znepokojivý a nepodobá se žádné jiné comicsové postavě.

Když se tvůrci filmu pokoušeli tuto postavu převést na filmová plátna, chápali, že pro řadu fanoušků bude ohromně důležité to, zda se jim podaří správně ztvárnit jeho podobu. Zuby musely být ostré, oči hrozivé a jazyk musel být neskutečně odpudivý.

Venom je velmi netradičním hrdinou, neboť v sobě kombinuje člověka a mimozemšťana. V rámci filmu tuto kombinaci realizoval talentovaný Tom Hardy a podobně talentovaný tým tvůrců vizuálních efektů, kteří ovšem pracovali prostřednictvím počítačové grafiky.

Ve finální verzi na filmovém plátně je Venom kompletně počítačově animovaný, takže bylo na dvojnásobném držiteli Oscara, vedoucím týmu vizuálních efektů Paulovi Franklinovi, aby vytvořil Venoma, který bude dostatečně zemitý na to, aby diváky ohromil, a současně dostatečně drsný na to, aby mu dokázali fandit. Podařilo se Tomu Hardymu a tvůrcům vizuálních efektů vytvořit dokonalého, plně digitálního hrdinu? Podívejte se na ukázku z filmu a posuďte sami:

  13:41,  aktualizováno  24. března 2019 14:33