Pár užitečných rad, jak přežít i ten nejdelší let.

Cestování je náročné a cesty letadlem obzvlášť. Pár hodin v letadle si člověk užije, delší lety nad čtyři hodiny "přežije", na ty dlouhé to pro příjemnou cestu chce už správnou výbavu. Takže na co nezapomenout?

 

Pohodlné oblečení


Upnuté kalhoty, žabky, podpatky, kostýmky, atd.... Pokud to opravdu potřebujete, šoupněte to do kufru a na let si oblečte klidně teplákovou soupravu, nebo volné kalhoty, tričko a mikinu, nic co by vás jakkoliv škrtilo a nezapomeňte, že v letadle jede nonstop klimatizace, takže dlouhé ponožky rozhodně s sebou. A vyplatí se i delší šála, do které se můžete zabalit, aby nenachladl krk.

Beauty záchrana


Na palubu si sbalte malý antibakteriální gel, malou termální vodu, která osvěží vysušenou pleť, balzám na rty, krém na ruce, případně i zubní kartáček a malou pastu, nebo jsou skvělé čistící tablety na zuby od Lush, a dělají i ústní vodu v tabletách. Stačí jen rozkousat, trochu srknout vody, propláchnout a vyplivnout. A nezapomeňte, že nic nesmí být větší než 100 ml a dohromady maximálně 1 litr.

Povinná výbava


Bez čeho určitě nemůžete letět je cestovní polštářek, krční límec, bolest za krkem, která může vyústit až v migrénu je velmi nepříjemné. Do tašky přihoďte i nějakou čokoládu, sušené ovoce, cokoliv, co máte rádi a zažene hlad. I když si vyberete leteckou společnost, která vám naservíruje jídlo, neznamená to, že vám bude chutnat, nebo že se najíte dosyta a taková malá sušenka přijde vhod.
Pro klidný a ničím nerušený spánek jsou super špunty do uší a maska na oči.

Zábava


Nejhorší je nuda, to vám pak čas vůbec neutíká, začne vás všechno bolet a s protivnou náladou nechce přistát nikdo. Proto si pořádně nabijte telefon, nadupejte ho písničkami, sbalte sluchátka a powerbanku, ať můžete být celý let v klidu. Knížky, časopisy, nebo i omalovánky, cesta vám pak uteče raz dva.