Místo, které když jednou navštívite, budete se chtít vracet!
A je to tu, září, škola, blížící se podzim a s ním klesající teploty... Že se vám chce utéct? Nedivíme se, asi všichni milujeme cestování, dovolenou, nic neřešit, prostě si jen lehnout na lehátko, opalovat se a popíjet vynikající vychlazený drink. Už si to představujete? Tak co si zaletět na řecký ostrov Kos? Tady je pořád krásně. Slunce hřeje, moře je teplé a turistů pomálu!

Ostrov Kos patří k těm menším řeckým ostrovům, na které máte možnost letět. Můžete si vybrat z několika letovisek, jedno z nejoblíbenějších je asi Lambi. Všude okolo jsou krásné a čisté písčité pláže, které jsou doslova, jako z cestovního katalogu.

Nespornou výhodou je, že tu jsou „dva druhy pláží“. Jedna je klidná, kde máte pro sebe skoro 20 metrů pláže, naprostý klid, jen vy, šumění moře a odpočinek. Většinou patří tyhle pláže k hotelům, takže pokud opravdu hledáte klid, mrkněte při výběru ubytování, jestli nabízí i soukromou pláž.

A pak jsou tu veřejné pláže, většina z nich má bar, což je výhoda, protože tu za lehátko neplatíte, stačí si jen něco objednat (těm dobrotám stejně nikdo neodolá) a neplatíte nic. Náš tajný tip je Mylos beach. Krásná čistá pláž, sprchy, pohodlná lehátka se slunečníky, skvělé koktejly a moc příjemná restaurace plná nejen řeckých specialit. (Jo a o pohledné barmany tu rozhodně není nouze, ale psssst!)

  22:37,  aktualizováno  24. března 2019 14:53