Milujete filmové zpracování Pýchy a předsudky s Keirou Knightley v roli nekonvenční Elisabeth Bennet?
Toužily jste se někdy ocitnout na stejných místech, jako hlavní hrdinka Lizzy? Nic není nemožné! Opravdu! Připravili jsme pro vás totiž přehled míst, kde se Pýcha a předsudek natáčela a která můžete navštívit. Čtěte dál a putujte spolu s námi po stopách hrdinů oblíbeného filmu.

Dobrá zpráva je, že to není daleko – všechny lokace jsou ve Velké Británii, my vám představíme ty nejkrásnější z nich. Jdeme na to.

1. Groombridge Place aneb Longbourn, dům rodiny Bennetových

Filmové sídlo Bennetových najdete poblíž města Tunbridge Wells v západním Kentu, asi 64 kilometrů autem jihovýchodně od centra Londýna, necelých 56 kilometrů, pokud byste cestovaly vlakem. Dům je zasazený do velkých zahrad, a přestože se jedná o soukromé vlastnictví, v létě jsou zahrady otevřené pro veřejnost a každý rok je navštíví kolem 200 000 zvědavců. Připojíte se k nim?

2. Basildon Park aneb Netherfield Park, sídlo pronajaté panem Bingleym

Netherfield, dočasný domov bohatého pana Bingleyho, je ve skutečnosti Basildon Park, nádherný Palladianský palác z 18. století, který se nachází na 400 akrech parku a má výhled na řeku Temži v Berkshire. Nachází se poblíž městečka Reading (asi půl hodiny autobusem), západně od Londýna. Do Readingu se dostanete pohodlně vlakem do 45 minut z centra Londýna.

  0:28,  aktualizováno  24. března 2019 16:02