Upírská sága Twilight s Bellou a Edwardem pobláznila celý svět. Chcete se podívat na místa, kde se jednotlivé díly natáčely? Žádný problém, připravili jsme pro vás přehled těch nejzajímavějších z nich!

Sídlo Volturiů, Volterra, Itálie

Začneme místem, které je ze všech z našeho seznamu zřejmě nejdostupnější, protože se jako jediné nachází v Evropě. Jedná se o malé toskánské městečko Volterra, vzdálené asi 50 km od slavné Pisy. Ve filmové sáze ho můžete spatřit ve třetím díle Nový měsíc, kdy se Bella vydává zachránit život milovanému Edwardovi, a ocitá se tak přímo v sídle nejstaršího upírského rodu – rodu Volturiů. Až někdy zavítáte na dovolenou do Toskánska, zařaďte si na program i středověké město Volterra. Ocení ho určitě i to, kteří Twilight neviděli. Obdivovat tady můžete třeba krásný výhled na okolní krajinu ze středověkých hradeb, mohutnou medicejskou pevnost ze 16. století, nebo se jen tak potulovat křivolakými uličkami a nasávat místní atmosféru.

 

Pláž La Push, Indian Beach, USA

Pláž s názvem La Push v Americe opravdu existuje! Ovšem tu filmovou si zahrála jiná americká pláž, konkrétně Indian Beach v parku Ecola State Park. Stejně jako ve filmu, i v reálu tady můžete vidět surfující nadšence. V prvním díle sem Bella zavítá se svými spolužáky a potká se tady s Jacobem. Ten jí na téhle pláži také vypráví legendu o vlkodlacích a „studených“. Pamatujete?

  11:35,  aktualizováno  24. března 2019 14:57