Bond. James Bond. Kdo by neznal agenta 007 s povolením zabíjet britské tajné služby MI6, že?
Speciálně toho nejnovějšího v podání Daniela Craiga. Připravili jsme si pro vás přehled zajímavých míst v Evropě, kde se natáčely poslední díly této akční série, a která opravdu stojí za návštěvu. A některá nejsou zas tak daleko.

Hotel Splendide, Grandhotel Pupp, Karlovy Vary, Česká republika – Casino Royal

No neříkali jsme to? Některé bondovské lokality jsou opravdu velmi blízko! Slavný karlovarský Grandhotell Pupp si zahrál v Casinu Royal hotel Splendide, v němž se odehrává klíčový pokerový turnaj a kde James Bond málem přijde o život. Ostatně větší část této bondovky se natáčela v České republice – třeba v Plané, v Lokti a v Praze ve Strahovském klášteře, Národním muzem a hlavně v Barrandovských ateliérech. Tušily jste, že česká stopa v tomhle díle je tak silná?

Piazza del Campo, Siena, Itálie – Quantum of Solace

Tohle světoznámé náměstí je oblíbeným místem filmařů. Piazza del Campo se proslavilo kvůli svému náklonu a specifickému tvaru. A také kvůli koňským dostihům Palio di Siena, které se tady konají dvakrát ročně – začátkem června a v polovině srpna. 10 koní a 10 jezdců symbolizuje 10 ze 17 sienských čtvrtí, koně jsou neosedlaní, jezdí se pouhá tři kola a závod málokdy trvá víc než 90 vteřin. Přesto láká tisíce diváků z celého světa. A právě během závodu se v úvodu filmu Quantum of Solace vynoří James Bond na Piazza del Campo a pronásleduje tady jednoho z padouchů. Tohle náměstí je tak populární, že se tady natáčely třeba i scény z filmu Dopisy pro Julii a mnoho dalších.

  6:15,  aktualizováno  24. března 2019 14:49