Milujete čarodějnickou filmovou i knižní sérii o brýlatém chlapci s jizvou na čele? A víte, že se můžete vydat po jeho stopách?

Stačí vyrazit na dovolenou do Velké Británie a připravit si seznam míst. Protože jich není zrovna málo, připravili jsme si pro vás takovou kratší sérii. Pokračujeme třetím dílem Harry Potter a vězeň z Azkabanu a přinášíme další várku super míst, která jako fanoušek potterovské ságy musíte vidět.

Hagridova chata, Clachaig Gully, Glencoe Mountain

Ve třetím díle hraje velkou roli Hagridova chata, která vypadá trochu jinak než v předchozích dílech, což pozorným divákům určitě neuniklo. Ve třetím pokračování je umístěna v kopci, uprostřed fantastické scenérie s výhledem na jezero Torren Lochan a na drsné kopce Signal Rock Forest. A kde přesně že to je? Na západním pobřeží Skotska, jen asi půl hodiny autem od paty nejvyšší hory Spojeného království Velké Británie a Severního Irska – Ben Nevis. Pokud si budete přesné místo hledat na google mapách, asi budete dost překvapené (jako my) – najdete tam totiž přímo označenou právě Hagridovu chatu, i když tam už dávno nestojí.

 

Místo, kde Harry nastupuje do Záchranného autobusu, Dowding Way (Leavesden), Watford

Magnoliovou ulici, ve které pro Harryho na útěku přijel kouzelný Záchranný autobus, představuje ve filmu ulice Dowding Way ve čtvrti Leavesden britského městečka Watford. To je z centra Londýna vlakem (či metrem) vzdálené přibližně nějakých 30-40 minut, takže pokud budete trávit v britské metropoli delší dovolenou, klidně si sem zajeďte.

 

Hlavní schody v Bradavicích, Christ Church College, Oxford

Tyhle schody najdete v podstatě skoro v každém díle kouzelnické ságy. Scény se natáčely v britském univerzitním městě Oxford, v prostorách známé koleje Christ Church College. Ta je zároveň jednou z největších kolejí Oxfordské univerzity. Víte, že právě na této koleji až do dnešní doby studovalo celkem 13 britských premiérů? To už je další pádný důvod, proč Christ Church College navštívit! Stavit se tady můžete standardně od pondělí do soboty 10-17, v neděli 14-17. Až budete svoji cestu plánovat, ujistěte se na webu, že prostory budou veřejnosti otevřené – někdy se využívají pro promoce a další slavnostní události a veřejnost do nich v té době nemá přístup.

 

  5:00,  aktualizováno  24. března 2019 15:03