Milujete čarodějnickou filmovou i knižní sérii o brýlatém chlapci s jizvou na čele? A víte, že se můžete vydat po jeho stopách?
Stačí vyrazit na dovolenou do Velké Británie a připravit si seznam míst. Protože jich není zrovna málo, připravili jsme si pro vás takovou kratší sérii. Minule jsme psali o prvním díle, tentokrát navazujeme druhým dílem Harry Potter a Tajemná komnata.

Viadukt, Glenfinnan Viaduct

Pamatujete na začátek filmu, kdy se Ron a Harry jako jediní nedostanou na nástupiště 9 3? Vezmou si pak létající auto Ronova táty a vyrazí s ním do Bradavic. Snaží se dohnat Bradavický expres, což se jim vlastně podaří. Dramatické scény, kde je jejich létající vůz dostižen vlakem, který ho skoro srazí z kolejí, se natáčel na známém viaduktu Glenfinnan Viaduct. Tato historická památka je součástí tzv. West Highland Line, známé železniční trati ve středním Skotsku. Jen tak pro zajímavost – stavba viaduktu začala v roce 1897 a k provozu byl otevřený v roce 1901. A pořád funguje. V sezóně (květen – říjen) se po něm dokonce můžete projet klasickou parní lokomotivou!

Okolí Vrby mlátičky, Alnwick Castle

Místem, kde se natáčel Harryho a Ronův přílet autem do školy, respektive nabourání do Vrby mlátičky, je hrad Alnwick Castle. Nachází se v hrabství Northumberland v Severovýchodní Anglii a je jedním z ikonických britských hradů vůbec. Jeho návštěvu si rozhodně nenechte ujít.

  5:30,  aktualizováno  24. března 2019 15:03