Milujete čarodějnickou filmovou i knižní sérii o brýlatém chlapci s jizvou na čele? A víte, že se můžete vydat po jeho stopách?
Stačí vyrazit na dovolenou do Velké Británie a připravit si seznam míst. Protože jich není zrovna málo, začneme hezky od začátku prvním dílem Harry Potter a Kámen mudrců. Jste zvědavé?

Nástupiště 9 3, Nádraží King´s Cross

Takové nástupiště na jednom z nejrušnějších londýnských nádraží samozřejmě neexistuje, ale v předchozích letech byl k vidění vozík, respektive půlka vozíku, na kufry zabudovaná v různých částech nádraží. To je nyní po velké (a povedené) rekonstrukci a „nástupiště 9 3“ najdete v hlavní hale, hned vedle fanouškovského obchodu, před kterým jsou věčné fronty. Určitě ale stojí za těch pár minut čekání, protože si můžete udělat i fotku s pověstným Harryho vozíkem mizejícím ve zdi.

 

Pavilon plazů, ZOO

Pamatujete na jednu z úvodních scén filmu, kdy malý Harry promlouvá s hadem, místo něhož se pak v teráriu ocitne Harryho rozmazlený bratránek Dudley? Tohle místo je reálné, najdete ho v Londýnské ZOO v krásném Regent´s Parku, který rozhodně stojí za vidění!