Stále je co objevovat! Třeba naší krásnou zemi.
Mnoho z nás vyráží na své cesty a dovolené do zahraničí, a naše krásná země je tak trochu opomíjená. Což je velká škoda, protože i tady můžete najít opravdu kouzelná, romantická nebo i tajuplná místa. Rozhodli jsme se to napravit a přichystali jsme pro vás seriál výletů po České republice. Doufáme, že se vám bude líbit!

Dnes pokračujeme třetím dílem, ve kterém vám představíme možná trošku opomíjenou krásu Šumavy. Jak se samy přesvědčíte, tak naprosto neprávem. I když chápeme, že cesta tam není úplně nejkratší – autobusem z Prahy je to na pár hodin s pár přestupy. Nejlepší je ovšem jet autem, protože to vám umožní větší flexibilitu a budete si moct zastavit, kde budete chtít.

Národní park Šumava

Tohle je opravdu dost široké téma, které nabízí spoustu výletů, ať už budete bydlet na Kvildě, Modravě, v Srní, Kašperských Horách nebo Železné Rudě. Můžete podnikat pěší túry nebo vyrazit za poznáním na kole. Zajímají vás výlety za zvířaty, historií nebo snad přírodou? Pro každého se tu najde něco! Hlavně se tady ale můžete těšit na božský klid, poměrně málo turistů (záleží samozřejmě na sezóně) a nádhernou přírodu.

Prameny Vltavy

Nejdelší česká řeka pramení necelých sedm kilometrů jižně od Kvildy, případně se sem dostanete i z Modravy (9,5 km) nebo Bučiny (3,6 km). Symbolický pramen je kameny obložený v jámě, návštěvníci sem pro štěstí házejí drobné mince. Ale pozor, v případě sucha se může stát, že tady vodu nespatříte.

  5:00,  aktualizováno  24. března 2019 14:41