Nedávno jsme vám představili krásná místa na světě, která jen hrají barvami. Protože kdo by nemiloval barvy?
A když se barvy spojí s dovolenkovým zážitkem, je to naprosto perfektní kombinace. Oči vás budou přecházet, zavaříte foťák a odnesete si jedinečný zážitek. A kam se tentokrát vydáme za těmi nejbarevnějšími místy, ze kterých vás budou oči přecházet? Nechte se inspirovat!

Chefchaouen, Maroko

Tomuhle městečku na severu Maroka se také přezdívá Modrá perla. Hádejte proč. Ano, je celé modré! Tedy jeho centrum. A když říkáme celé, tak to taky tak myslíme – od domečků, přes chodníky, až po dveře a okna. Prostě modrá záplava, kam se podíváte. A právě toto neobvyklé zabarvení sem láká mnoho turistů. Existuje několik teorií o tom, proč je vše namalováno modře. Jedna z těch populárních je, že modrá odpuzuje komáry, jiná zase, že sem modrou přinesli Židé, kteří se sem uchýlili před Hitlerem ve třicátých letech minulého století. Říká se, že modrá symbolizuje oblohu a nebe a slouží jako připomínka k vedení duchovního života.

Chefchaouen je také oblíbenou nákupní destinací, protože tady můžete sehnat spoustu věcí, které nejsou nikde jinde k dostání. Třeba vlněné šaty nebo tkané přikrývky. Velmi oblíbené jsou také místní kozí sýry. V Chefchaouen prostě budete mít pořád co dělat.

  23:34,  aktualizováno  24. března 2019 14:52