Milujete cestování, ale zrovna není v dohledu nikdo, kdo by s vámi chtěl a mohl odjet na dovolenou? Odhoďte strach a stud (nebo obojí) a vyrazte samy!
Solo cestování začíná být pomalu běžné v celém světě, takže není, čeho se bát. I tak je ale dobré se na některé potenciální situace připravit předem a počítat s nimi, abyste na místě nebyly překvapené a dovolenou si užily na 120 %. Jaká jsou možná úskalí, když se rozhodnete cestovat samy?

Vyšší náklady

Je to nemilé, ale je to fakt. Díky příplatkům za jednolůžkový pokoj, leckdy pěkně nehorázným, se dovolená přece jen trochu prodraží. To většinou víte dopředu, ale pak jsou náklady, které vznikají přímo na místě – třeba když musíte využít taxík, zaplatíte plnou cenu. Kdežto když cestujete v partě, prostě se podělíte a nevyjde vás to o moc dráž než MHD. Takže buď si připravte trochu víc peněz s sebou, nebo hledejte alternativy, ať už je to doprava městskou hromadnou dopravou nebo bydlení třeba v hostelu.

Pohledy okolí

Vyrazit na dovolenou sama není v dnešní době nic tak neobvyklého (jako kdysi), přesto se ale najdou lidé, pro které budete tak trochu exotka. Budou se na vás koukat, většinou ženy – udiveně, soucitně, možná trochu nechápavě a nesouhlasně. S tím je třeba počítat. Ale není to tak hrozné, zvyknete si je velmi rychle ignorovat.

  16:58,  aktualizováno  24. března 2019 14:25