Jste ready?
Madrid má většina z nás spojený s letní dovolenou. My vám ale ukážeme, že i v zimě má tohle španělské hlavní město své kouzlo. Kromě všudypřítomného umění si tady můžete dosytosti užít noční život, nákupy, španělskou pohostinnost a přece jen příjemnější počasí než u nás.

Vánoční trhy

Kam jinam v adventním čase zajít než na vánoční trhy?! Ano i v Madridu se jich koná opravdu dost.  Pokud byste měli navštívit jen jeden vánoční trh, určitě by to měl být ten na Plaza Mayor, který trvá od poloviny listopadu až do Nového roku. Najdete tady víc než 100 stánků, díky nimž na vás spolu s jemně osvětleným kolotočem a slavnostní atmosférou panující na historickém náměstí dýchnou Vánoce. Historie tohoto trhu se datuje až do 19. století, je tak jedním z nejstarších a nejoblíbenějších vánočních trhů v celé zemi.

Pokud milujete sladké, nenechte si ujít trh Feria Dulces de Navidad umístěný před operním domem Teatro Real. Prodává totiž jenom, jak nese název, vánoční cukroví.

Umění a muzea

Milovníci umění a muzeí nebudou vědět, kam v Madridu dřív. Trochu vám poradíme. Pokud jste tady poprvé, navštivte 3 nejvýznamnější muzea ve městě – Museo del Prado, Museo Reina Sofia a Museo Thyssen-Bornemisza. Ve slavném Museo del Prado budete moct obdivovat třeba „Zvěstování“ od Fra Angelica a další díla slavných evropských mistrů, ať už se jedná malby, sochy nebo grafiky. Muzeí je ale v Madridu mnohem víc! Takže jestli je jejich návštěva vaší oblíbenou činností, vyhraďte si pro pobyt tady víc než jen prodloužený víkend.

 

  5:15,  aktualizováno  21. března 2019 11:15