Zajet si do Vídně je skvělý nápad vždycky a speciálně teď před Vánocemi, kdy je město krásně nazdobené, svítící a prodchnuté adventní atmosférou, je to úžasný zážitek!
A my pro vás navíc máme pár tipů, jak Vídeň zažít i trochu jinak než podle průvodce po památkách.

Zabruslete si u radnice

Vídeňská radnice má své kouzlo v každém ročním období, ale během zimy je ozvláštněná ledovým kluzištěm, kde si můžete zabruslit. Říká se mu Vídeňský ledový sen, který se koná každoročně od ledna do března. Pro rok 2019 začíná 18. ledna a trvá do 3. března. Ale nebojte, pro nadšené bruslaře je už nyní na stejném místě připravený Malý ledový sen, který potrvá až do 6. ledna 2019.  Krásné fotky zaručeny.

Ochutnejte chlebíčky u Trzesniewského

Jaké jsou ty nejlepší chlebíčky v celém Rakousku (a možná ještě dál)? Přece ty od Trzesniewského! Že ho neznáte? Ochutnejte a tohle jméno si zapamatujete napořád. Už na první pohled vypadají chlebíčky neobyčejně a jejich kouzlo je v dokonalé chuti! Celé je to totiž o pomazánce - všechno je v ní smícháno. Geniální nápad!

12.října 2018 v 12:23, příspěvek archivován: 24.března 2019 v 20:16

 

Zajděte si na kávu do Café Hawelka

Pokud byste ve Vídni měli udělat jen jednu jedinou věc, rozhodně zajděte do Café Hawelka. A to ať už kávu milujete a jste kavárenský povaleč, nebo do kavárny chodíte jen občas. Tohle místo vás totiž dostane svou neopakovatelnou a nepopsatelnou náladou, že se sem budete chtít vracet pokaždé, když přijedete do Vídně. Vstupte do Café Hawelka a nechte se přenést desítky let nazpátek, kdy jít na kávu a voňavou buchtu byl prostě svátek.

Foto: www.hawelka.at/cafe/de/