Je mnoho míst na světě, kde se zastavil čas. Lidé žijí tradičním způsobem života v sepjetí s přírodou, bez aut i mobilů.
Čtěte, kam se vypravit za nejdrsnější exotikou, do doby kamenné. A možná zde narazíte i na kanibaly.

1. Grónsko: Inuité

Největši´ši´ ostrov světa neni´ klasickou destinaci´. Jste na u´rovni moře, ale ci´ti´te se jako v Alpa´ch. Š iji´ zde Inuite´, exotičti´ lide´ asijske´ ho původu. Ve vy´chodni´m Gro´nsku na svy´ch kajaci´ch lovi´ tuleně harpunou, ve fjordu velryby a sem tam „dostanou“ i ledni´ho medvěda či narvala. Bydlí v barevných domcích (často ze dřeva, obložených vlnitým plechem a natřených na modro, červeno nebo žluto). Žijí jednoduše, ale mají vše, co potřebují - elektřinu i mobilní signál. Děti chodí do školy a těší se na příchod jara: když začnou tát ledy, hrají si u fjordu a radují se, že voda má kapalné skupenství. Ačkoliv je ledová, hned se koupou. Je zábavné vidět u domů, jak se suší prádlo a hned vedle tulení maso nebo tresky. V supermarketu si vedle mouky můžete koupit pušku (na medvědy), rybářské sítě či nafukovací čluny. Inuité nemají ploty, takže se dá vesnicí procházet a přijít až k nim domů. Turisté jsou vítáni.

Je zde překra´sně a da´ se sem snadno dostat. Do nejkvalitnějši´ ši´ho hotelu vy´chodni´ho pobřeži´ži´ se létá luxusně vrtulni´kem a už jen vy´hled z okna na za´toku plnou ledovy´ch ker a louku plnou fialovy´ch květů je omračuji´ci´.

  22:37,  aktualizováno  24. března 2019 15:11