Velikonoce a květnové prodloužené víkendy se blíží, využijte je k cestování!
Že nemáte inspiraci, kam vyrazit? Žádný problém, vybrali jsme pro vás 5 evropských měst, která stojí za vidění celoročně, ale jaro je k jejich návštěvě tak nějak nejlepší. Připravené? Jdeme na to.

1. Madrid

Španělské hlavní město je skvělou volbou pro ty z vás, které milují kombinaci kulturního vyžití, noční zábavy, super počasí a prolínání tradice s moderním duchem. To vše totiž v Madridu potkáte téměř na každém kroku.

Milujete muzea? Pak musíte navštívit 3 nejvýznamnější muzea v Madridu – Prado, Reina Sofia a Thyssen. Madrid jich ale nabízí mnohem víc. Takže jestli je návštěva muzeí vaší oblíbenou činností, vyhraďte si pro pobyt v Madridu víc než jen prodloužený víkend. Co dalšího stojí za vidění? Třeba Královský palác, Španělské náměstí, Puerta del Sol, Botanickou zahradu, courejte se bulváry Gran Via, mrkněte se do univerzitního Campusu nebo s přítelem navštivte fotbalový stadion Santiago Bernabeu. Prostě Madrid nabízí pro každého něco, a to nemluvíme o úžasné gastronomii, příjemném počasí a milých lidech.

 

  19:37,  aktualizováno  16:05