Plánujete kratší dovolenou? Nebo se naopak chystáte na road trip a chcete vidět během jedné dovolené co nejvíc míst? Co třeba takové Španělsko a jeho metropole?
Madrid je skvělou volbou pro ty z vás, které milují kombinaci kulturního vyžití, noční zábavy, super počasí a prolínání tradice s moderním duchem. To vše totiž v Madridu potkáte téměř na každém kroku. My vám přihodíme ještě dalších 5 důvodů, proč byste zrovna tohle španělské město měly zařadit do svých dovolenkových plánů.

Umění a muzea

Madrid je rájem pro milovníky umění a muzeí! Pokud mezi ně patříte, navštivte 3 nejvýznamnější muzea ve městě –  Museo del PradoMuseo Reina Sofia a Museo Thyssen-Bornemisza. Malý tip, zajděte do  Museo del Prado od pondělí do soboty po 18 a budete mít vstup zdarma. V neděli je volný vstup mezi 17-19. Muzeí je ale v Madridu mnohem víc!

A náš malý soukromý tip: Muzeum Sorolla. Přímo v domě, kde španělský malíř Joaquín Sorolla tvořil, je teď výstava jeho obrazů. Maloval hlavně svou rodinu, ženy, módu a celá výstava má krásný pozitivní nádech. Součástí domu je i božsky klidná a nádherná zahrada. Člověk skoro až nevěří, že v tak rušném a živoucím městě můžete být tak poklidné místo, ze kterého se vám nebude chtít odejít. Určitě se nenechte odradit dlouhým čekáním, opravdu to stojí za to.  Více info najdete tady.

  18:43,  aktualizováno  24. března 2019 15:06