Hrajete si s myšlenkou, že někam vyrazíte na prodloužený víkend, ale zatím netušíte kam?
Poradíme vám! Co třeba Krakov, nejkrásnější a také nejnavštěvovanější polské město? A co tam? Čekají vás historické domy a paláce, kde na vás dýchne ta pravá krakovská atmosféra, odpočinout si můžete v nespočtu úžasných kaváren a možná si občas budete připadat třeba jako ve Vídni. Mrkněte na 5 tipů, díky kterým si Krakov rozhodně zamilujete.

1. Kavárenská scéna

Důležitá informace pro všechny kavárenské povaleče – v Krakově to pro vás bude doslova ráj, kvalitní a krásné kavárny jsou skoro na každém rohu, stejně tak pražírny, příjemné čokoládovny nebo svěží bistra. Náš tip? Industriálně pojaté Coffee Cargo nebo Wesola Cafe. Pokud vás na cestách zajímá gastro scéna, tak v Krakově si rozhodně přijdete na své.

2. Hlavní náměstí – Rynek Glówny

Při návštěvě Krakova rozhodně neminete Hlavní náměstí, tedy Rynek Glówny, nádherné, rozlehlé náměstí, které se nachází v centru Starého města. Pokud tu plánujete strávit více dní, určitě se tady vyskytnete víckrát. Náměstí dominuje kostel Panny Marie, který vás uchvátí zvenku i zevnitř. Až přestanete fotit (bazilika je děsně fotogenická), zajděte si dovnitř, dýchne na vás klid a pomůže vám srovnat si myšlenky.

Další dominantou, kterou rozhodně nepřehlédnete, je torzo bronzové hlavy Eros Bendato. Jejím autorem je polský umělec Igor Mitoraj. Umístění sochy vyvolalo ve své době kontroverzní debaty, postupně se však západní roh náměstí stal populárním místem setkávání.

  12:34,  aktualizováno  24. března 2019 16:11