Přemýšlíte, kam v létě vyrazit na prodloužený víkend? Nebo i na týden?
Co třeba takové slunné Toskánsko, kde si můžete do sytosti užívat památek, moře, čerstvých italských těstovin, vynikajícího vína i skvělého gelata? Potřebujete vědět něco víc? A protože je Toskánsko opravdu rozlehlé, vybrali jsme pro vás 3 nádherná města, která byste při své návštěvě rozhodně neměli minout!

Florencie

Florencie…. V téhle nádherné toskánské metropoli najdete umění v podstatě na každém kroku. Ne nadarmo je nazývána kolébkou renesance. Nejznámější dominantou nejen Florencie a Toskánska, ale v podstatě celé Itálie, je Duomo Santa Maria del Fiore, nádherná katedrála, jejíž fasáda je vytvořena z barevného mramoru. Když budete mít dost času a trpělivosti, doporučujeme vyšplhat až nahoru na věž katedrály, protože odměna stojí za to – nádherný výhled na celé město a ještě dál. Další ikonickou stavbou Florencie je proslulý most Ponte Vecchio, který vede přes řeku Arno. Po obou stranách ho lemují malé krámky zlatníků a při své zastávce byste ho neměli minout. Máte víc času? Zajděte si do františkánské baziliky Santa Croce, která je místem posledního odpočinku mnoha významných florenťanů, například Michelangela, Galilea Galileiho, Machiavelliho či Rossiniho. V komplexu budov můžete klidně strávit i několik hodin a rozjímat v místní nádherné zahradě. Taková oáza klidu uprostřed rušného města.

Milujete umění? Pak je pro vás téměř povinností návštěva galerie Uffizzi (Galleria degli Uffizi). Pokud se vám nechce čekat několikahodinová fronta, kupte si lístky předem online.

  6:30,  aktualizováno  24. března 2019 15:11