Kdo by se ve vlastním domově nechtěl permanentně cítit jako na skvělé dovolené? Prostor plný klidu, který vám dá možnost odpočívat a zbavit se stresu si můžete snadno vytvořit.

1. Úklid jako krok číslo jedna

Někdo s úklidem problém nemá, jiní by před ním nejraději utekli. Bez něj ale domácí oázu klidu vytvořit nejde. Pokud se po stresujícím dni ve škole nebo v práci budete vracet domů, kde je zmatek, stres bude pokračovat. Nejjednodušší rada, jak udržovat pořádek, je vracet věci na své místo.

Ilustrační fotografie

2. Zemité odstíny

Jestli je vaším snem, abyste se doma cítili trochu jako na relaxačním pobytu, zkuste se zamyslet nad tím, jestli by zdi nešly vymalovat do zemitých odstínů. Nebo si v podobném barevném ladění pořiďte aspoň doplňky jako jsou povlaky na polštářky, ložní nebo obrazy. 

3. Jemné světlo

Ledově bílé zářivky sice perfektně osvětlí místnost, v ložnici a obýváku však postačí tlumenější světla podobná přirozenému dennímu nebo večernímu světlu. Existují dokonce lampy i lustry, jejichž intenzitu nebo odstín svícení jde nastavit.

Ilustrační fotografie

4. Přineste si dovnitř trochu přírody

Vyzdobte si místnosti rostlinami v květináčích a pokud je to možné, vytáhněte si žaluzie a nechte do svého domova proniknout aspoň přes sklo oblohu i stromy na zahradě. Zvolit můžete také přírodní textury - třeba kvalitní dřevěný stůl namísto bílé uhlazené varianty nebo zrcadlo s dřevěným rámem namísto kovového. 

5. Vytvořte si své speciální místo

Domov plný klidu můžete mít celý, ale rozhodně neuškodí jedno malé místečko, na které se uberete pokaždé, když si budete chtít zklidnit mysl, popřemýšlet nebo si jen tak sednout a přečíst pár stran knihy. Neměla by na něm chybět oblíbená deka, polštářek, stoleček s vonnou svíčkou a cokoli dalšího, co pro vás představuje synonymum klidu a odpočinku. 

Témata: stres, lampa