Milujete filmy? Pak si v březnu, respektive v dubnu, nesmíte nechat ujít 25. ročník Mezinárodního filmového festivalu Febiofest.

Ten v Praze odstartoval ve čtvrtek 15. března a bude probíhat v multiplexu Cinestar na Andělu až do 23. března. Postupně se přestěhuje do dalších měst České republiky – po Praze následují České Budějovice od 26. března, poté Hradec Králové, Plzeň a další města. Poslední zastávkou bude Olomouc ve dnech 19. – 21. dubna.

Vybírat můžete z desítek filmů, které jsou rozřazené do různých sekcí – například Asijský pohled, Made in USA a další. Pokud tedy máte rádi konkrétní kinematografii nebo tematiku, budete se orientovat velmi jednoduše. Řídit se samozřejmě můžete i jednoduše denním programem. Na webu si taky můžete vytvořit i vlastní festivalový program, díky kterému budete mít přehled, jaký film vás kdy čeká.

My si Febiofest nenecháme ujít už několik let. Sice se nám občas podaří při výběru filmu šlápnout vedle, ale nikdy to nebylo tak hrozné, že bychom sál opouštěly s děsem v očích vždycky si na tom najdeme něco pozitivního a věříme, že vám se výběr vydaří. A na co se letos chystáme? Třeba na makedonskou černou komedii Tajná přísada (balkánské komedie jsou až na dřeň) nebo britskou romantickou komedii Daphne. Určitě to bude pecka. Jo a přestože jsou filmy v originálním znění, všechny jsou opatřeny českými titulky!

13.března 2018 v 16:42, příspěvek archivován: 24.března 2019 v 16:06

?taken-by=febiofest

Souběžně probíhá v Praze také Culinary Cinema – speciální filmová projekce, která je spojená s exkluzivní večeří od vyhlášených šéfkuchařů přímo po promítání filmu. Tahle akce je omezená jen na tři večery – pátek 16., sobotu 17. a neděli 18., tak neváhejte a kupujte vstupenky, dokud ještě jsou. A na jaká kuchařská esa se můžete těšit? Třeba Marka Fichtnera nebo Marka Raditsche. Připravené několikachodové menu bude inspirované promítaným filmem a doprovázené skvělými víny. Takže pokud milujete dobré jídlo a neotřelé zážitky, je tohle pro vás jako stvořené.

Pokud budete mít mezi filmovými zážitky prostor, nebo se prostě jen náhodou vyskytnete v okolí pražského Anděla a nebudete mít program, mrkněte, co se zrovna chystá v doprovodném OFF programu. Třeba zrovna narazíte na super hudební vystoupení nebo divadelní představení.

Febiofest tak vlastně není jen filmový festival, ale akce se širokým kulturním záběrem. Takže hurá do kina! A víte, co je na tom super? Můžete zažít ten opojný pocit, jaké to je, projít se po červeném koberci.

  19:37,  aktualizováno  24. března 2019 16:06