Symboly jsou všude kolem nás a mají moc nás ovlivnit!

O pár symbolech jsme vám už psali v předchozích článcích a máme tu pro vás další téma, tentokrát symboly čistoty a krásy.

Lotosový květ

S tímto tajemným symbolem se setkáváme v různých kulturách. Velký význam mu dávají ve starověkém Východě, Egyptě a Indii.  

Každý, kdo cvičí jógu určitě zná význam tohoto symbolu. Lotos symbolizuje vznik života, znovuzrození, duchovnost, krásu, cudnost a čistotu.

V buddhismu a hinduismu je to symbol nevyšších duchovních hodnot, značí cestu, kterou člověk ušel, aby dosáhl osvícení. Lotosové květy vídáme na hladině jezírek, jako krásné bílé květy, ale nikdo z nás si neuvědomuje, že vyrůstají z bahna a prodírají se špinavou vodou, než se objeví na hladině.

Strom života

Tento symbol se nachází snad všude, ve všech kulturách, zemích a může mít mnoho významů. Je to pozitivní symbol, který značí odolnost, pevnost, věčný život, odpuštění, sílu přírody, ale i křehkost. Člověk, který ho nosí propojuje život s vesmírem.

Květ života

Tento symbol patří do posvátné geometrie, jeho význam  je opravdu hluboký a ani jeden článek by na vysvětlení nestačil. Na první pohled vás zaujme a pomůže vám harmonizovat, léčit tělo i duši a dodat potřebnou energii.