Klid v duši a pocit štěstí je nenahraditelný

Člověk, který řekne, že je šťastný mnohdy ušel dlouhou cestu, kterou si někteří ani nedovedou představit. Život nám do cesty připraví situace, které jakmile neprožijete, tak si můžete pouze myslet, jaké to je, ale dokud se vám to nestane, nikdy to nebudete doopravdy vědět. Až pak si uvědomíte, že „myslet si“ a „prožít to“ jsou dvě odlišné věci.

Šťastný a vyrovnaný člověk ví, že pocit štěstí se rozhodně nedá koupit. Nová kabelka, ani šaty vám ho nedodají a když ano, tak pouze dočasně. Jedná se o stav uvnitř sebe, kdy jste ukotveni a cítíte v sobě sílu. K tomuto stavu vede dlouhá cesta, většinou přes ohromnou bolest a trápení, ale rozhodně stojí za to se nevzdávat, protože najít tento pocit je něco nepopsatelného a nikdo vám ho už nemůže vzít!

Které věci vám pomohou ke spokojenému životu?

Važte si svého těla

Můžete říct, že tělo je tu proto, aby vám sloužilo a také vám tak trochu slouží, dokud se na vás nenaštve a nevypoví službu. S vaším tělem jste v kontaktu každý den, prokazuje vám laskavost tím, že vás dostane z bodu A do bodu B, proto je dobré se o něj náležitě starat. Správná strava a pohyb postačí.

Život je jedna velká lekce

Už od narození se začínáme učit. Máte pocit, že se vám něco opakuje stále dokola? Není to pocit, je to tak! Dokud jednu lekci nepochopíme, bude se nám opakovat stále a stále, dokud se nad tím nezamyslíme a nezačneme se na tu danou věc dívat z jiného úhlu, pak když lekci správně pochopíme, skončí. A začínáme znovu s jinou životní lekcí, takto se nám to opakuje, dokud budeme žít.

Všechny odpovědi už známe

Člověk se může v životě zaseknout na určitou dobu a to je správný čas na přemýšlení o svém životě. Zjistit, „jak to mám já“. Můžete přijít na docela zajímavé věci, začnete se více stávat sami sebou, dělat věci, které vás naplňují a tím začít žít naplněnější život. Chce to jen dávku trpělivosti a upřímnosti k sobě samému.