Pokoj, byt i dům toho o vás hodně řeknou, udržujte v nich i ve svém těle pořádek!

O metodě Feng Shui jste určitě už slyšeli. Každý chceme mít krásný život a tato metoda nám v tom může pomoct. Pravdou je, že na každého člověka platí jiné pomůcky, ale pár základních rad zůstává stále stejných.

Ukliďte si všechen nepořádek

Jsou různé druhy nepořádků, jedním z nich je ten, který vidíme na první pohled. Knížky na stole, skleničky ve všech pokojích, špinavé prádlo po bytě, atd...asi víte o čem je řeč. Jakmile se naučíte dávat tyto věci na své místo, budete jim dávat řád, začnete si třídit v hlavě i priority v životě. Jak se říká, když uklízíme v bytě, uklízíme i v hlavě.

S dalším druhem nepořádku jste se také určitě setkali, jsou to věci, které jsme třeba dostali od kamarádky k narozeninám, nebo jen tak, protože nás nám ráda, ale tyto dary nepoužíváme, nebo jsou rozbité a pouze se nám válí v bytě a chytají na sebe prach. Vše kolem nás má energii, takže pokud jste už někdy dělali velký úklid a hodně věcí jste hodili do koše, třeba vyklidili všechny šuplíky pod psacím stolem, ve kterých se vám toho určitě za školní rok nastřádalo spoustu, pocítíte určitou úlevu, protože energie se vrátila k vám a už není v těch zbytečných věcech.

Moc věcí na malém prostoru je také peklo, jakmile toho už máte hodně, vyhoďte to. Jestliže si kupujete krabičku na krabičku a košíček, abyste do něj dali další košíček, zamyslete se nad tím, co děláte. Úložné prostory jsou fajn, ale nesmí se z vašeho pokoje stát skladiště.

A posledním nepořádkem jsou nedokončené věci v naší hlavě, jsou to věci, které víme že máme udělat, třeba zaplatit telefon odkládáme 14 dní, doktorce už voláme 2 roky atd. Na tyto věci, co máme udělat stále myslíme a bere nám to spoustu energie... a tém musí být KONEC!

Nebojte se vyhazovat věci, život je změna a tímto ji k sobě přivoláte!

Japonská expertka na úklid Marie Kondo vám při tomto úklidu bude inspirací!

/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=xu15fyd9fp36

Ideální je, naplánovat si i úklid, protože pak ho nebudete odsouvat na dobu neurčitou.

21.ledna 2018 v 00:53, příspěvek archivován: 24.března 2019 v 14:56

?utm_source=ig_share_sheet&igshid=6s2hprvdpxt6

 

  11:01,  aktualizováno  24. března 2019 14:56