Deštné v Orlických horách přivítá druhý březnový víkend již po sedmé v řadě největší freestyle lyžařský závod ve Střední Evropě – Soldiers 2018.
Po roční pauze tak závod v letošní olympijské sezóně kromě top jezdců světové extratřídy přinese největší skok v regionu a samozřejmě i  jedny  z nejrozjetějších mejdanů, které můžete během zimy na českých horách navštívit. Lokalita akce nabízí závodníkům  i návštěvníkům ideální podmínky a genius loci dané oblasti přímo vybízí jezdce, aby si to jako skuteční „soldiers“ rozdali v napínavém boji s nezapomenutelnou diváckou kulisou.

Vstup na akci je zdarma, vstupné na večerní parties je zpoplatněn.

Závod

Závod Soldiers se v letošním roce koná již po sedmé. Za dobu své existence si akce vydobila světové renomé a respekt domácích i zahraničních jezdců, stejně tak jako diváků, kterých se každoročně na místo konání dostaví tisíce. Jasnou dominantou akce je skok, který svými rozměry patří mezi největší v Evropě. Výška nájezdové hrany nebývá nižší než 10 metrů a délka mezi odrazem a dopadem je obvykle celých 27 metrů. Rozjet se, odrazit, předvést trik, dopadnout a odjet, to už chce mít pořádnou dávku odvahy a lyžařských dovedností.

  0:03,  aktualizováno  24. března 2019 16:12