Udržitelné chování, omezování plastů a obecně větší respekt k přírodě jsou témata, která se poslední dobou řeší opravdu hodně.
Možná si řeknete, že vy jako jedinec nic změnit nemůžete. Omyl! Můžete, protože i z vašeho pohledu malý krok má velký pozitivní vliv. Ušetříte přírodu, budete mít samy ze sebe skvělý pocit a ještě se třeba stanete pro své okolí inspirací. Jak se tedy chovat, abyste byly eco-friendly? Mrkněte na 5 našich tipů. Hravě je zvládnete i vy.

Vlastní hrneček na kávu

Milujete kafe a často si ho dáváte s sebou? A věděli jste, že používané jednorázové kelímky se nedají kvůli svému složení papír-plast recyklovat? Ročně se jich na světě spotřebuje několik miliard. Pomozte jejich množství snížit tím, že si pořídíte vlastní hrneček a kávu s sebou si necháte připravit do něj. Některé kavárny jsou navíc tak osvícené, že vám při použití vlastního hrnečku dají dokonce slevu. A co si budeme podívat, s krásnými hrnečky na kávu s sebou se doslova roztrhl pytel, takže to nebude tak velká oběť.

Schválně si spočítejte, kolik díky tomu ušetříte kelímků. Není to zas tak malé a nepodstatné číslo, že?

Skleněná láhev na vodu

Dodržujete pitný režim a nosíte si s sebou vodu v plastové láhvi? Vyměňte ji za skleněnou. Ulevíte tak přírodě i svému tělu. Přece jen, sklo je při opakovaném použití mnohem lepší než plast. Uvidíte samy.

  16:03,  aktualizováno  24. března 2019 14:26