Nemáte čas vyběhnout do přírody? Víme, jak to dobře zvládnout i ve městě.

Hlavně bezpečně!

Protože zde hrozí spousta nástrah, je nutné být pozorná. Zapomeňte na klasická sluchátka - díky nim vás snadno něco přejede. Pokud se bez hudby neobejdete, pořiďte si speciální sluchátka, která přenášejí zvuk přes kost a vy tak slyšíte svoje okolí. Také když si kupujete běžecké oblečení, vybírejte si takové, které má i dostatek reflexních prvků. I když je teď dlouho světlo, tak se vám bude hodit při stmívání. Řidiči v autech to ocení.

Neběhejte pořád stejné trasy

Když budete stále dokola a stejným tempem běhat tu samou trasu, přestane vás to bavit a brzy s běháním seknete. Zkuste trasy měnit. Běhejte třeba z práce nebo někam popojeďte tramvají. Nová místa vás budou motivovat a budete překvapená, co všechno zajímavého objevíte.

Nesdílejte svoje trasy

Běžecké aplikace jsou fajn a je příjemné se na sociálních sítích pochlubit, kde jste běžela a jakým tempem. Jenže to není úplně vhodné. Každý tak ví, kde přesně a v jaký čas běháte. Dáváte tak případnému útočníkovi velmi snadný návod, kde si na vás může počkat.

Pořiďte si kvalitní silniční boty

Pokud běháte na asfaltu a na kostkách, musíte mít i boty, které tento tvrdý povrch zvládnou - odpružené silniční boty. Aby byla bota kvalitní a spolehlivě plnila svoje funkce, měla byste ji vyměnit po každých 1000 kilometrech. Pokud vám investice do běžeckých bot připadá moc finančně náročná, počkejte si na slevy a kupte si loňský model. Nikdy nekupujte boty z druhé ruky!

  14:40,  aktualizováno  24. března 2019 14:53