Budík neodbytně zvoní v 6:30, potom v 6:40, 6:50, ale vy se pořád ne a ne vykopat z postele!

Taky to znáte, ale štve vás to a tajně závidíte těm, kteří vyskočí s prvními zvuky budíku? Co s tím něco udělat? Poradíme vám pár tipů, které vás zaručeně okamžitě vytáhnou z postele.

Ranní meditace


Když víte, že ráno začnete něčím příjemným a nebudete se stresovat od první minuty, co otevřete oči, budete mít příjemnější den. Začněte ho meditací, která vaši mysl zklidní a potlačí stres. Ale nebojte, nemyslíme tím nějaké zásadní prostocviky jako je stoj na hlavě, stačí si zavřít oči, vědomě dýchat, pustit si hudbu… Prostě jak je vám libo, aby vám bylo příjemně.

Výborná snídaně


Ráno se musíte mít na co těšit, aby se vám lehko vstávalo. Naplánujte si tedy nějakou vynikající snídani, aby váš den začal prostě skvěle. Ideální by samozřejmě bylo, kdybyste si ji nemusela připravovat sama a z postele vás vytáhla její neodolatelná vůně.

Povzbuzující vůně


Vůně umí ovlivnit lidskou náladu, tak proč si jimi nepomoct i při spánku a vstávání? Navoďte si příjemnou atmosféru třeba díky levanduli. Využít můžete třeba voňavé polštářky, květiny nebo difuzéry. Možností je spousta.

Choďte spát včas


Zní to jako samozřejmost, ale občas na to zapomínáme a pak se divíme, že se nám ráno nechce vstávat. Ideální je i chodit spát v podobný čas, stejně jako vstávat, aby si tělo zvyklo na jednotný režim a vaše rána byla snazší.

Mějte v ložnici ideální teplotu a větrejte


Je prokázáno, že lépe se spí v místnostech, které jsou spíše chladnější než přetopené. A nezapomínejte také pravidelně větrat, čerstvý vzduch vás dostane na nohy dost rychle.

Naplánujte si ošklivý příspěvek na Facebook


Ne, nezbláznili jsme se. Pokud by nic jiného nezafungovalo, tohle vás na nohy rozhodně dostane! Pokud si naplánujete na ráno nějaký opravdu nepěkný příspěvek, ve kterém samy sebe očerníte, určitě nebudete chtít, aby si to o vás vaši přátelé přečetli. Takže zaručeně vstanete.

  11:20,  aktualizováno  24. března 18:23