Cítíte se po zimě unavená a bez energie? Zavřete za sebou dveře koupelny a věnujte se jen sama sobě!

Zhasněte světlo

Nechejte koupelnu osvětlenou  jen teplým, mihotavým světlem svíček. Ty rozestavte po okraji vany, nejlépe však takové, kde je plamínek chráněný skleněným svícnem, abyste se nespálila. Když pak ve vaně zavřete oči, nebude vás toto přítmí nijak rušit, právě naopak, odpočinete si.

Vypněte mobil

Mobil by měl zůstat za dveřma koupelny! Hodinku přece vydržíte bez toho, aniž byste veděla, co se každou vteřinu děje. Nic vám neuteče a není nutné sdílet instastories i z vany. Tohle je jen vaše chvíle. Mozek potřebuje odpočívat a ne se soustředit na hromadu obrázků a informací.

Vsaďte na vůni

Pokud jste si nezapálila vonnou svíčku, můžete koupelnu provonět několika kapkami éterického olejíčku v aroma lampě nebo je nakapat přímo do vany. Aby však olej neplaval jen na hladině, je nutné ho smíchat s nosnou látkou -  jednou deci mléka nebo se dvěma lžícemi medu. Jen tak se dobře ve vodě rozptýlí. Navíc tyto složky budou skvěle pečovat i pokožku - vždyť v mléce se koupávala i samotná egyptská královna Kleopatra!

Udělejte si masku

Obličejová maska dokáže s pletí rychlé zázraky za pár minut. Když je pleť ještě navíc nahřátá teplem a vlhkem z koupelny, bude všechny pečující látky z masky lépe a hlouběji vstřebávat. Lehněte si proto do vany, naaplikujte si masku a pak už jen odpočívejte. Místo čistících masek tentokrát raději zvolte hydratační nebo vitamínovou. Ty kůži zjemní, rozjasní a vyhladí.

Nalaďte se hudbou

Hudba dokáže ovlivnit naši náladu. Úžasné relaxační kompilace mají melodie z proslulých Buddha barů, které jsou poseté po celém světě a jeden z nich je také v Praze. Pravidelně tu jejich Dj's vydávají svoje alba,  jejichž jedinečnou atmosféru dotváří právě exotické tóny, které vás převedou do Asie a Orientu. Stačí je jen pustit a nechat na sebe působit.

 

  9:56,  aktualizováno  24. března 2019 16:04