Určitě budete souhlasit s tím, když řekneme, že knihy a jejich obsah mají na své čtenáře opravdu velký vliv.
Umí dojmout, přesvědčit, postrašit, napínat i bavit. Ale zároveň mají ještě jednu podstatnou schopnost. Učí, rozvíjejí, umí pomoct, namotivovat, prostě a jednoduše obohacují náš život i z hlediska vzdělání. Takzvaných rozvojových nebo seberozvojových knih vychází v posledních letech čím dál tím víc, stejně jako roste počet jejich čtenářů. Ať už se jedná o zvedání sebevědomí, správné meditování nebo vyjednávání s náročnými osobnostmi, rozvojové knihy umí poradit s mnoha oblastmi, které se ve škole jen tak nenaučíte. Vybrali jsme pro vás 3 zajímavé knihy, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Jdeme na to!

Kraď jako umělec, Austin Kleon

Ne, rozhodně vás nebudeme nabádat k tomu, abyste kradli. Tahle kniha známého amerického spisovatele a výtvarníka je originálním pomocníkem pro práci s kreativitou. Představuje totiž 10 věcí, které vám nikdo o kreativitě neřekl, třeba že je důležité pracovat rukama, nebo že by člověk měl krást jako umělec. Na vysvětlenou – krást v podání Austina Kleona znamená inspirovat se od ostatních. Svých deset rad autor doplňuje vlastními zkušenostmi, postupy a zážitky. Vše doprovázené zajímavými kresbami, fotkami a citáty. Garantujeme vám, že při čtení se budete bavit a ani vám to nepřijde jako rozvojová kniha.

A nebojte, nemusíte být zrovna věhlasnou umělkyní, abyste si ji mohli přečíst. Stačí mít jako koníček některou z kreativních činností, a že jich je nepočítaně, třeba focení, psaní, točení videí, může to být i šití, prostě cokoliv, co má společného s tvořením.

  0:24,  aktualizováno  24. března 2019 14:58