Kouzlo kinematografie nás nepřestává překvapovat od prvního odvysílaného filmu. A od teď na ně můžete koukat i ze svého mobilu!

Lidé tráví hodiny ahodiny volného času sledováním filmů a představují si, že jsou alespoň nachvíli v kůži hlavního hrdiny. Filmy a stále častěji i televizní pořady sestaly mimořádně důležitou součástí moderního životního stylu. Streamovéplatformy hrají stále větší význam v tomto trendu. Netflix, Amazon, HBO...Stačí si udělat popcorn, uložit se do pohodlného křesla a začít sledovatoblíbený seriál. Naštěstí, když přijde řeč na různé televizní show, filmy čiseriály, nejsme už omezováni hranicemi našich domovů. Můžeme vše jednodušesledovat v autobuse nebo při čekání ve frontě, protože všechny tyto možnostistreamování jsou dostupné na každém smartphonu.

Ještě před několika letybylo nepředstavitelné, sledovat filmy a televizní pořady na smartphonech. Světse ale rychle mění a stovky miliónů lidí se dnes dívají na ty nejnovějšífilmové hity na zařízeních, která se vejdou do kapsy.

Generace VHS

Podobná věc nastala v sedmdesátých letech se vznikem videokazet. Většina lidí pochybovala, že naleznou své zákazníky. Ale podařilo se to. Přestože přitažlivost kin byla stále nepopiratelná, lidé začali čím dál více času trávit před televizními přijímači ve svých obývacích pokojích a v důsledku toho společnost JVC v roce 1976 přišla s revolučním vynálezem, kazetou VHS. Ve stejném roce pobláznil diváky filmový hit Rocky I a o necelý rok později si ho mohli půjčit na VHS a sledovat, kdykoli chtějí.

Éra DVD

Lidstvu trvalo téměř 20let, než došlo k přechodu z VHS na DVD. Když japonští výrobci začali vyrábětDVD nosiče, atakoval vrchní příčky žebříčku sledovanosti filmový hit Dennezávislosti. Stejně jako Will Smith zabránil mimozemšťanům zničit našiplanetu, tak i disky ukončily nadvládu VHS. Mimochodem, společnost Netflix bylapůvodně založena, aby si lidé mohli pronajímat filmy v tomto formátu. A dnes celý svět používá jejich platformu ke sledování video obsahu napočítačích, tabletech a samozřejmě i na mobilních telefonech.

Současné kino

Jak se ukázalo, spíšenež velikost obrazovky, je klíčovým faktorem pro sledování filmů dostupnost.Byl to známý režisér Martin Scorsese, který již v roce 1989 uvedl: "Jeúžasné, když máte bezprostřední přístup k filmům, stejně jako možnost je snadnoukázat." A co nabízí větší dostupnost než smartphone? Trávíme s nimivětšinu dnů, takže jediná věc, kterou potřebujete, je dobrá aplikace.

Paměť a filmy

Výše zmíněný přechod zvideokazet na disky se stal mimo jiné kvůli dvěma věcem. Disky jsou menší, cožje praktičtější, ale mají také větší kapacitu úložiště. Vejde se na ně tudížvíce informací. To je část, se kterou se mohou identifikovat i mladší generace,neboť paměť mobilních telefonů se stala neuvěřitelně důležitou vlastností,která může rozhodnout o výběru smartphonu. Uživatele Huawei P smart 2019 to alezřejmě nemusí zajímat, protože standardní verze tohoto modelu je vybavena 64 GBinterní pamětí s možností rozšíření na 512 GB. Je to více úložného prostoru,než kterým disponují některé modely notebooků. Ve výsledku to znamená, že jemožné udržet si všechny oblíbené aplikace, fotografie a videa a stahovattelevizní pořady a filmy, aniž by to ovlivnilo výkon telefonu.

3400mAh baterie má extra vlastnost. Takto velká kapacita zajistí celodenní životnost baterie v běžném provozu, nebo až 10 hodin používání internetu v síti 4G. Pro milovníky filmů je však mnohem důležitějším rysem doba, kterou mohou strávit sledování videí na Huawei P smart 2019. Zkoušky ukázaly, že je možné sledovat nepřetržitě filmy až po dobu 18 hodin. To znamená, že pokud začneme sledovat oblíbenou televizní show při nástupu do letadla z Evropy do Las Vegas, po přistání zbude ještě několik hodin baterie.

Každý detail je důležitý

Samozřejmě, že o kvalitězážitku ze sledování filmů rozhoduje kvalita obrazovky. Huawei P smart 2019nabízí téměř bezokrajový displej FHD+ s úhlopříčkou 6,21" s rozlišením2340 x 1080 a 415ppi. A aby bylo sledování ještě příjemnější, nabízí smartphonerežim Eye Comfort mode certifikovaný společností TÜV Rheinland, který filtrujemodré světlo. V kombinaci se softwarem optimalizujícím barvy obrazovkypřizpůsobením okolnímu osvětlení, pomáhá tento režim zmírnit napětí přisledování.

Nejvíce vyhledávanételevizní pořady v roce 2018:

Netflix zveřejnil seznamnejvíce vyhledávaných televizních pořadů v roce 2018. Na prvním místě seumístila nová show On My Block. Další dvě místa obsadily 2. série Making aMurder a 2. série 13 důvodů proč. Následované Last Chance U: INDY a britskouakční show Bodyguard, ve které hraje Richard Madden. Společnost Netflix takézveřejnila, že největší skupinu (61 %) tvoří lidé, kteří bez přestávky sledují2-6 epizod.

  0:02,  aktualizováno  24. března 18:13