I k létu patří problémy s močovými cestami. 73 % žen a dívek, které na ně trpí, se s nimi musí vypořádávat dokonce opakovaně. Nenech se zaskočit žádným letním překvapením a vybav se. Nejnepříjemnější projevy infekcí močových cest po dobu prvních dvou dnů lze hravě zažehnat.

Když už problém přijde, dle výzkumu 68 % z žen, které infekcemi trpí, se je snaží řešit samostatně, ale 35 % se nakonec podaří vyřešit problém až s lékařem nebo lékárníkem. Na vině může být i pozdní nasazení péče. Základem je myslet na péči od začátku do konce. A to včetně toho, že si žena dopřeje rychlou úlevu od palčivých projevů, které dokáží zaručeně zkazit i ten nejslunečnější den. Buď také připravená na případný problém v zahraničí. K tamnímu lékaři se ti chtít nebude a na rozmluvu v cizím jazyce v lékárně se ne každá z nás cítí.

 

Ať budeš, kde budeš, o pálení a řezavý pocit při močení umocněný častou potřebou močit asi nestojíš. Objeví-li se ale infekce, přijdou i tyto projevy. Při infekci močových cest způsobí přítomné bakterie vyšší kyselost moči, která má nepříjemné projevy na svědomí. Tohle léto bude ale jiné! Žádná z nás už si nemusí příznaky infekcí močových cest vytrpět a odevzdaně čekat, až odezní.

Úleva bez čekání

Úlevu v prvních dvou, zpravidla nejhorších dnech přinesou sáčky Urinal® Express pH. Zneutralizují zmiňované kyselé pH moči, které je příčinou nechtěných projevů, a navrátí opět hodnoty pH na normální fyziologické. V posledním výzkumu 89 % žen uvedlo, že ideální formou řešení při problémech močových cest je takové, které rychle stopne nepříjemné příznaky. A teď už je tu pro ně. Zeptej se v lékárně po sáčku, jehož obsah se rozpustí ve vodě a za půl hodiny vymaže nepříjemné projevy ze života, a zbav se myšlenek na použití analgetik.

Opakování matka moudrosti

Až 85 % žen si myslí, že vhodnou prevencí před problémy močových cest bude teplé oblečení, ale co v létě? Buď v klidu, teplé oblečení tě ve většině případů stejně neochrání. Právě naopak, problémy s močovými cestami jsou totiž způsobeny bakteriemi. A ty se bohužel podle ročního období neřídí. Vrstvy tedy nepřidávej, jen se podívej na to, z jakého materiálu je tvoje spodní prádlo. Tanga jsou sice sexy, fungují však jako most pro přenos bakterií do močové trubice, proto raději sáhni po hezkých a hlavně prodyšných bavlněnkách. Čekají nás ještě krásné dny, nekaz si je palčivými problémy a vol ke své běžné péči rychlé řešení.

Více informací na www.urinal.cz

Zdroj dat: Women Intimate Health, U&A, Ipsos 2014

  12:44,  aktualizováno  24. března 2019 15:01