Když budete vnímat, co vám vaše tělo říká, můžete si velmi ulehčit život! Ale jak nato?

Zeptali jsme se blogerky a koučky zdravého životního stylu Báry z blogu Detox chutně.

„Jsme ženy, avšak mnohdy jsme nucené chovat se jako muži. Být tvrdé, zvládat kariérní postup, zajistit výchovu dětí a fungování rodiny. Máme slušně vydělávat a přitom být za všech okolností elegantní, upravené a krásné. Být zajímavé, cool, pohodové a usměvavé. Očekáváme od sebe nadstandardní výkon a zlobíme se na sebe, když máme jeden den z ničeho nic menší množství energie.

Nechápeme to. Proč mi nejde dnes fungovat stejně jako včera? Proč jsem dnes melancholická a chci být sama, když jsem ještě včera byla společenským tvorem?

Často se pak kvůli tomu nutíme do věcí, které se nám nechtějí dělat, nebo nám zrovna nejdou, a pak se trestáme za to, že výsledek není podle našich představ. Jdeme tak proti své přirozenosti.

A přitom je obměna ženy v průběhu měsíce tak přirozená, jako je obměna ročního období. Snažíme se snad proti nim bojovat? Tak proč každý měsíc bojujeme samy proti sobě?

Od příchodu naší první menstruace se stáváme cyklickými. V každé fázi tohoto cyklu oplýváme specifickými schopnostmi, které můžeme využít pro náš růst nejen v osobní, ale i profesní rovině.

Nedívejte se na svůj ženský cyklus jako na překážku či utrpení. Naopak, je to dar! Jakmile se s ním naučíte pracovat, zjistíte, kolik výhod vám přináší. Mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti. Vnímání a poznání vlastní cykličnosti mi neuvěřitelně zvýšilo sebevědomí, uklidnilo mě, zlepšilo mi náladu, naučilo mě během jednotlivých výkyvů lépe využít svých aktuálních schopností a lépe komunikovat i vycházet s lidmi ve svém okolí. Tělo neoklamete, ale můžete se naučit zažít s ním to nejlepší. Menstruační cyklus je mocný, často nevyužívaný zdroj schopností každé z nás. Můžeme díky němu obohatit náš život a plnit si své vytoužené cíle,“ radí Bára.

Jaké jsou čtyři fáze ženského cyklu a jak je využít ve svůj prospěch? Více se dočtete na Detox chutně zde.

A jakou značku hygienických pomůcek Bára doporučuje?

„Já osobně mám dobré zkušenosti se značku Tampax (seženete v drogeriích Teta). Tyto tampóny jsou opravdu praktické a umožňují nám ženám prožívat i dny, kdy se cítíme trochu nesvé, naprosto naplno! Díky praktickému aplikátoru, který usnadňuje zavádění, se právě tato značka hodí ve všech podmínkách a i při příležitostech, kdy to poslední, na co chcete brát ohled, je právě vaše menstruace.“

Foto: Barbora Sedláková, Tampax

  4:52,  aktualizováno  24. března 2019 17:25